PortalViP
5 info@portalvip.pl 
URODA
OPINIE FINANSE CAFE NEWSReforma Systemu Podatkowego określi nowe siedziby instytucji celno – skarbowych

Reforma Systemu Podatkowego określi nowe siedziby instytucji celno – skarbowych.

1 Powstanie Krajowej Administracji Skarbowej wymusza zmiany dotyczące podmiotów gospodarczych, ale również, a w niektórych przypadkach szczególnie, zmianę sytuacji makro ekonomicznej regionów, w których zostaną umiejscowione siedziby tych urzędów.

W województwie podkarpackim w ostatnich dniach zarówno Pan Prezydent Rzeszowa, jak i również Pan Prezydent Przemyśla wystosowali pisma protestacyjne do osób decyzyjnych, mających wpływ na umiejscowienie i lokalizacje siedziby Podkarpackiego Urzędu Celno – Skarbowego, podnosząc role i znaczenie tego faktu dla swoich regionów. Prezydenci podkreślają korzyści płynące dla regionu, w którym siedziba zostanie zatwierdzona. Rozpatrywane są dwie lokalizacje: Przemyśl i Rzeszów…

1 Prezydent Przemyśla zwraca uwagę na utratę kolejnych miejsc pracy i zmniejszającą się z tego powodu atrakcyjnością Przemyśla, natomiast Prezydent Rzeszowa podkreśla, iż lokalizacja siedziby Podkarpackiego Urzędu Celno-Skarbowego w Przemyślu nie będzie dobrze wpływać ani na rozwój regionu, ani na sprawną realizacje zadań celno – skarbowych a co najważniejsze nie ułatwi życia podmiotom gospodarczym i mieszkańcom regionu.

Którą lokalizacje określi Minister Finansów czas pokaże i to wkrótce, ponieważ reforma już się rozpoczęła a akty prawne określające zadania urzędów celno – skarbowych zaczynają obowiązywać od 1 marca 2017 roku. Jedno jest pewne… na reformie można stracić lub zyskać.

M.P.

1
CAFE NEWS
URODA
OPINIE
FINANSE
FACEBOOKwww.marketingvip.pl