News Portal
newsportal.pl info@newsportal.pl
URODA OPINIE FINANSE CAFE NEWS Planowanie podatkowe dla osób fizycznych....
News Portal News Portal News Portal

    Bezpowrotnie minęły czasy, gdzie można było pracować osiem godzin dziennie i nieźle zarabiać. Obecnie większość z nas nawet jeśli jest zatrudniona na etat to i tak dorabia dodatkowymi zleceniami świadczonymi jako umowy cywilnoprawne lub prace wykonywane osobiście, co pozwala uzyskać dodatkowe wynagrodzenie. Niektóre osoby oprócz umowy o pracę decydują się na prowadzenie działalności gospodarczej, posiadają również udziały w spółkach kapitałowych, rachunki maklerskie lub po prostu otrzymują świadczenia emerytalne.

   Podstawowym obowiązkiem podatkowym (oprócz PIT) jest zapłacenie tzw. ubezpieczenia zdrowotnego z każdego tytułu prawnego, czyli że jeżeli pracujemy na umowę o pracę, prowadzimy działalność gospodarczą i na przykład otrzymujemy emeryturę, to jesteśmy zobowiązani do zapłacenia trzykrotnie ubezpieczenia zdrowotnego…  wprawdzie możemy to odliczyć od uzyskanego dochodu (jeśli go mamy), 1możemy również wnioskować o zwrot nadpłaty z urzędu skarbowego… Natomiast najbardziej sensownym rozwiązaniem będzie odpowiednie zaplanowanie i podpisanie umów współpracy w ten sposób, aby tytuły ubezpieczeniowe jak i podatkowe się niezbiegały, a jeśli już, to należy w odpowiedni sposób naliczyć podatki… płacąc tyle ile trzeba a nie tyle ile wyszło…

  Obowiązkiem każdego podatnika, czyli praktycznie każdej dorosłej osoby jest złożenie zeznania podatkowego za dany rok. Zwykle dopiero wtedy zaczynamy zastanawiać się co zrobić i jak wykazywać przychody, aby jak najmniej zapłacić podatku. Rozwiązanie, które należy zastosować jest bajecznie proste… należy po prostu na bieżąco kontrolować przychody tak, jak to robią przedsiębiorcy prowadzący podmioty gospodarcze. Nasza – KANCELARIA RACHUNKOWA - prowadzi usługi naliczania podatków od osób fizycznych w trakcie roku podatkowego (nie trzeba czekać na 1koniec roku), dla osób, które nie prowadzą działalności gospodarczej, dzięki czemu w niektórych przypadkach udało się uniknąć przykrych niespodzianek.

   Odpowiednie zestawienie zeznania podatkowego składanego na koniec roku nie tylko daje pewność poprawnego rozliczenia deklaracji podatkowej, ale również skutkuje otrzymaniem zwrotu nadpłaconych zaliczek na poczet podatku. Kontrolowanie całoroczne płaconych zaliczek na podatek dochodowy jak i pozostałych podatków nie jest powszechnie stosowane. Przede wszystkim należy skonsultować sposoby zawierania dodatkowych umów np. cywilnoprawnych, tak aby świadczenia uzyskane z poszczególnych tytułów prawnych dawały również korzyści podatkowe. Wysokość podatków również zależy od tego czy gromadzimy majątek, inwestujemy czy po prostu konsumujemy. Każdy z tych przypadków jest inny i należy go po prostu skonsultować, oczywiście przed podpisaniem umowy współpracy.


M.P./2017

CAFE NEWS
URODA
OPINIE
FINANSE
  • Kontakt
  • Sugestie
  • Uwagi i Opinie
  • Kontakt
  • Archiwum
  • Współpraca
News Portal
35-234 Rzeszów
ul. Trembeckiego 11A/316/n

m300.pl