News Portal
newsportal.pl info@newsportal.pl
URODA OPINIE FINANSE CAFE NEWSEleganckie - czarnobiałe wnętrza mieszkań
News Portal News Portal News Portal

         Mówi się, że dla facetów wszystko jest albo czarne, albo białe, coś w tym jest…, ale czarnobiałe wnętrza mieszkań akceptują też kobiety… może są męskie? może… Fakt faktem, iż większość obecnie projektowanych wnętrz wyróżnia obfite zastosowanie czerni. Jest to dość nietypowy zabieg, dlatego też, mniej ekstrawaganccy inwestorzy czarny kolor nakazują równoważyć duża ilość bieli i barw pośrednich. Mieszkanie to rzecz gustu… no, może też trochę mody i kreowanych trendów.

             Decydując się na tego typu aranżację, dobór kolorów przestaje być problemem, zaczynają liczyć się proporcje bieli i czerni, oraz kształt sprzętów i faktura materiałów.  Czarno-białe wnętrza stwarzają wrażenie sterylnych i zdyscyplinowanych, zwykle są otwarte i przestronne, a całkowicie otwarta 1przestrzeń dyscyplinuje domowników. Zmusza do zachowania porządku w mieszkaniu.
Czerń i biel to duet doskonały i wiecznie modny. Popularność we wnętrzach mieszkalnych zawdzięcza nie tylko klasycznemu i neutralnemu zestawieniu barw, ale przede wszystkim dużym możliwościom aranżacyjnym. Połączenie tych kolorów świetnie sprawdzi się w każdym wnętrzu, niezależnie od metrażu czy charakteru. Idealnie wpasuje się w prostą i nowoczesną stylistykę, jak i przytulne, dekoracyjne wnętrza.

          Wśród najbardziej popularnych i najłatwiejszych do wykonania rozwiązań dominują zestawienia elementów wyposażenia wnętrz m.in. poduszek, wazonów, zasłon, krzeseł czy narzut na kanapy. Trzeba pamiętać, że duże czarne powierzchnie, np. ściany, mogą zmniejszyć optycznie pomieszczenie, dlatego też, tego typu aranżacja najlepiej sprawdzi się w przestronnych wnętrzach. W mieszkaniach o mniejszym metrażu lepiej postawić na kilka wyrazistych elementów, przy zachowaniu bieli jako dominującego koloru. Dużo czerni nie powinno się też wprowadzać do wnętrz z ograniczonym dostępem światła.

           Nie każdy jednak lubi, gdy w domu wszystko jest wręcz idealne i sterylne, wydawałoby się „nie do ruszenia, nie wolno dotykać” a każda rzecz schowana. Niektórzy cenią sobie bardziej przytulne wnętrza, swobodę, pewien eklektyzm, a czasami wręcz kontrolowany nieład. Dla takich osób idealnym rozwiązaniem będą wnętrza w stylu skandynawskim albo tradycyjny, przytulny i rodzinny salon.  Wszystko zależy od naszego gustu i fantazji.

Ale jak już wspomniałem mieszkanie to rzecz gustu… no, może też trochę mody i kreowanych trendów.


M.P.

CAFE NEWS
URODA
OPINIE
FINANSE
  • Kontakt
  • Sugestie
  • Uwagi i Opinie
  • Kontakt
  • Archiwum
  • Współpraca
News Portal
35-234 Rzeszów
ul. Trembeckiego 11A/316/n

m300.pl